قالیشویی امیدان - لکه گیری فرش

لکه گیری فرش


 

وقتی فرش خانه لک می شود اولین و مهمترین نکته از نکات لکه گیری که باید رعایت شود این است که در تمیز کردن آن سرعت عمل داشته باشید. لکه ی مورد نظر، هرچه می خواهد باشد. هرچه دیرتر برای پاک کردن آن اقدام کنید، سخت تر پاک می شود. پس ابتدا خیلی سریع عمل کنید.
هر لکه دستورالعمل خاص خود را دارد که می توانید برخی از این دستورالعمل های خانگی را در قسمت نکات لکه گیری لکه ها (مثل پاک کردن لکه خون از سطح فرش) در نوشته های قبلی پیدا کنید . هر لکه را با روش خواص خود شروع به پاک کردن می کنید . البته لکه هایی وجود دارند (مثل لکه جوهر) که پاک کردنشان کار آسانی نیست و در نهایت ممکن است از خود بقایایی بر جای بگذارد که در این حالت ، تنها شستشوی حرفه ای چاره کار خواهد بود و باید فرش خود را به مراکز تخصصی شستشوی فرش بسپارید تا با توجه به وضعیت لکه و با بکارگیری مواد شوینده صنعتی و حرفه ای ، لکه را از بین ببرند . البته در زمان پاک کردن لکه توجه داشته باشید یک قسمت خیلی کوچک از لکه را به عنوان نمونه انتخاب کرده و به صورت آزمایشی، مقداری از پاک کننده را روی آن امتحان کنید تا مطمئن شوید ضرری به فرش نمی زند. بعضا ممکن است بسته به جنش فرش و یا شویینده ای که مورد استفاده قرار می گیرد، اندازه ی نفوذ و قدرت پاک کنندگی تغییر کند. بنابراین از نظر عقلانی ، بهتر است قبل از هر چیز مطمئن شوید که آسیبی به فرش نمی رسانید. درکل هم سعی کنید فرش های دستباف و گرانبها را شخصا تمیز نکنید. این کار بسیار ریسکی خواهد بود و با کوچکترین ضرری ، ارزش فرشتان را تا حد بالای کاهش می دهید.

قالیشویی امیدان اماده ارائه خدمات شستشوی فرش، ریشه دوزی فرش، لکه گیری فرش، شستشوی فرش های دستبافت، رفوکاری فرش و دیگر خدمات مربوط به قالی و قالیشویی می باشد.
 

قالیشویی امیدان

متخصص در شستشوی فرش های گل ابریشم و نفیس ودستباف

طرح و رنگ قالب

انتخاب کنید